Дома Фудбал Лига на шампиони Погледнете ја епската драма: Црвена Звезда после 22 изведени пенали го победи Копенхаген (ВИДЕО)

Погледнете ја епската драма: Црвена Звезда после 22 изведени пенали го победи Копенхаген (ВИДЕО)

1

Црвена Звезда вчера се пласираше во плеј-офот од Лигата на шампионите посл една од најлудите пенал серии во историјата на фудбалот.

Звезда ремизираше 1:1 со домашниот тим, а истиот резултат беше и на „Маракана“, се играа продолженија, а потоа се пристапи кон изведувањето на пенали.

Очајно шутираа и едните и другите, лош беше и теренот, а на крајот Звезда успеа да дојде до триумф после 11 пенал серии, се изведоа 22 пенали, а беа промашени девет.

Херој беше голманот Борјан. Во продолжение погледнете како изгледаше целата драма.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Навивачка на Звезда помеѓу толпа навивачи го крена горниот дел и покажа се (ВИДЕО)

Вчера Црвена Звезда забележа одличен резултат и на гости против Јанг Бојс одигра 2:2. Во Б…