Дома Останати Кошарка НБА Погледнете како изгледа автомобилот на Шекил O’нил во чест на Коби (ФОТО)

Погледнете како изгледа автомобилот на Шекил O’нил во чест на Коби (ФОТО)

Шекил О’Нил се уште е во голем шок после загубата на неговиот долгогодишен пријател и НБА лигата Коби Брајант.

Легендарниот кошаркар на Лејкерси го загуби животот минатата недела во хеликоптерска несреќа во која настрадаа уште осум лица, помеѓу кои беше и неговата 13 годишна ќерка.

Сега Шек одлучи на еден посебен начин да му оддаде почит на Коби.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Aматерска грешка: Четворица кошаркари на Денвер беа во контра и сите се наместија на „тројка“

Кошаркарите на Денвер Нагетс беа поразени од Вашингтон Визардс со 110:112 во Колорадо. Иак…