Дома Македонски спорт Мак фудбал Погледнете во какви услови се играше денес фудбал во Кратово 🎥

Погледнете во какви услови се играше денес фудбал во Кратово 🎥

Помеѓу останатите натпревари денес во ПМФЛ се одигра и дуелот помеѓу Силекс и Струга.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓Овој меч заврши без победник 0:0 што не е ниту чудо ако се погледне во какви услови играа фудбалерите на двата тима.

Теренот во Кратово буквално беше потопен, меѓутоа натпреварот се одигра. Колку имаше услови за игра проценете сами.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Струга со победа се враќа од Кратово

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Лидерот во макед…