Дома Фудбал Англија Погба: Руни ми дозволи да го изведам пеналот!

Погба: Руни ми дозволи да го изведам пеналот!


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Манчестер Јунајтед го победи Фенербахче во Лига Европа со 4:1, во натпревар во кој конечно блесна најскапиот фудбалер во светот, Пол Погба.

Погба постигна два гола, првиот од пенал, но призна дека за тоа побарал дозвола од Вејн Руни иако капитенот не е задолжен за изведување на пенали.

„Му кажав дека сакам да го изведам пеналот и тој ми дозволи. Среќен сум што постигнав гол. Играч како него, Вејн Руни, капитенот, да ми дозволи да шутирам, покажа големо почитување и многу сум му благодарен”, истакна Погба.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Наполи и Де Лаурентис под истрага за сомнителни трансфери!

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Наполи и сопственикот…