Дома Останати Победи на Србија и Уругвај најмногу вредат во MOZZART!

Победи на Србија и Уругвај најмногу вредат во MOZZART!


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Светското првенство вечерва ќе ги добие комплетните осминафинални парови, а букмејкерите на MOZZART и денес за тебе подготвија две најголеми квоти во свет. Добро можеш да заработиш ако веруваш во победи на мундијалските натпревари на Србија и Уругвај и нивен пласман меѓу најдобрите шеснаесет во светот!

Истовремено, имате добра можност да заработите 500 евра секој ден или 100 дена бесплатно обложување, благодарение на акцијата „Наплати го најголемото промашување“. Во периодот од 20.11.2022 до 19.12.2022 , тикетот со најголема погодена квота, а со само еден промашен пар, освојува 500 EUR, додека пак второ и трето место освојуваат по 100 денови бесплатно обложување. И така секој ден! Повеќе за оваа кампања прочитајте ОВДЕ.

Србија – Швајцарија (петок, 20:00), кец 2,80

Србија на турнирот дојде непоразена во квалификациите со скор од шест победи и две нерешени. Избраниците на Драган Стојковиќ на воведните два меча на Мундијалот загубија од Бразил (0:2), па не успеаја да одржат предност од два гола против Камерун, што на крајот им донесе реми на „орлите“ (3:3). Србија имаше големи очекувања за Светското првенство бидејќи имаше одлична квалификациски циклус во кој заврши над Португалија, но „орлите“ досега не успеаја да ја оправдаат неофицијалната титула на фаворити во сенка. За разлика од Србија, на Швајцарија ѝ е доволен и нерешен резултат за пласман во плеј-офот. Саатџиите се покажаа како тврд орев, го држеа Бразил на нула повеќе од 80 минути, пред Касемиро да го пробие мразот. Вториот пораз по ред би значел крај на турнирот за нив.

Гана – Уругвај (петок, 16:00), двојка 2,05

Репрезентацијата на Гана пред почетокот на групната фаза на Светското првенство не важеше за јасен претендент за нокаут фазата. Фаворити дефинитивно беа Португалија и Уругвај. Избраниците на Ото Адо во првото коло се сретнаа со Португалија и успеаја да остават силен впечаток (2:3). Селекцијата на Гана во второто коло со Јужна Кореја одигра повеќе од солидно и на крајот победи со 3:2, па со три бода е блиску до осминафиналето. Се очекуваше Уругвај да се бори за нокаут фазата, но во првото коло разочара. Уругвај не го оправда статусот на фаворит на мечот со Јужна Кореја (0:0), додека загуби од Португалија (2:0). Денеска нема простор за грешка.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Запознај ги ретките болести со помош на Mozzart!

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Mozzart како регионален лидер во приредување…