Дома Македонски спорт Мак фудбал Победа, Тиквеш и Вардар ќе настапат на меморијалниот турнир „Вуко Каров“ во Кавадарци

Победа, Тиквеш и Вардар ќе настапат на меморијалниот турнир „Вуко Каров“ во Кавадарци

Три македонски гиганти ќе бидат дел од турнирот „Вуко Каров“ кој ќе се одржи во Кавадарци.

По пауза од 1 година поради пандемијата со Ковид 19,во недела на  25 јули ке се одржи 21-во  издание на Традиционалниот Меморијален фудбалски турнир „Вуко Каров и Тиквешките Легенди“.

Оваа година покрај домаќинот Тиквеш на турнирот ке учествуваат и екипите на Вардар од Скопје и Победа од Прилеп.

Ке се игра по италијански систем, секој со секого по едно полувреме.

Свечено отварање на турнирот е закажано за во 16:30 часот,а почетокот на натпреварите во 17:00 часот.

РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИТЕ

17-00 – Вардар – Победа
17-45 – Тиквеш – Вардар
18-30 – Тиквеш – Победа

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Тодоровски промовиран во Раднички Ниш

Откако го напушти Осијек Тодор Тодоровски потпиша за Раднички Ниш. Тодоровски спогодбено г…