Дома Македонски спорт Мак фудбал ПМФЛ: „Лавовите“ подобри од Работнички, братот, Филип Алексовски стрелаше против својот брат

ПМФЛ: „Лавовите“ подобри од Работнички, братот, Филип Алексовски стрелаше против својот брат

Maкедонија Ѓорче дојде до нови три бода во пролетниот дел од шампионатот победувајќи со 2:1 против Работнички во првиот натпревар од 25-тото коло во Првата македонска фудбалска лига.

„Лавовите“ до водство дојдоа во 24-тата минуга кога Самаке нафрли од слободен удар, а топката во мрежата ја смести дефанзивецот Есмин Личина.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Само две минути подоцна Атхе Мазар постигна убав гол со шут од 25 метри за заслужена победа на Работнички.

Победата за Македонија Ѓорче Петров ја донесе Филип Алексовски кој го совлада својот брат на голот на Работнички, Игор Алексовски и ги постави конечните 2:1.

Останатите средби од ова коло се играат утре во истиот термин од 15:00 часот:

Брегалница – Тиквеш

Шкупи – Скопје

Струга Трим Лум – Академија Пандев

Шкендија – Победа

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Јувентус договори уште едно големо засилување

Јувентус е еден од најактивните клубови на трансфер пазарот, а италијанските медиуми прене…