Дома Фудбал Италија Пирло: Нормално е Роналдо да сака да постигне гол

Пирло: Нормално е Роналдо да сака да постигне гол

Јувентус ја совлада Џенова со 3-1, а Кристијано Роналдо ги загуби нервите поради големиот број промашувања, по што реши да го фрли дресот по натпреварот.

Навивачите збеснаа поради овој потег на Португалецот, па се јави тренерот на Јувентус, Андреа Пирло, кој даде коментар за цела ситуација.

„Нормално е дека сака да постигне гол. Тоа е став на шампион кој секогаш сака да се покаже на теренот“, кажа Пирло.

Италијанските медиуми пак објавија дека Роналдо всушност не го фрлил дресот, туку му го додал на момче кое собирало топки, иако за тоа нема доказ

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Пандев и Ангеловски „уловени“ во луксузен ресторан во Букурешт 📷

Во романаските медиуми се појавија фотографии кои можат да предизвикаат проблеми за македо…