Дома Фудбал Останато Пиоли: Јунајтед е фаворит, Солскјер: Ова е дуел за ЛШ

Пиоли: Јунајтед е фаворит, Солскјер: Ова е дуел за ЛШ

Манчестер Јунајтед и Милан ќе го играат големото дерби во осминафиналето на Лига Европа.

Тренерот на „росонерите“ Стефано Пиоли им ја препушти фаворитската улога на „црвените ѓаволи“.

„За нас овој дуел е додатна мотивација. Ќе играме против најголемиот фаворит во турнирот. Меѓутоа, Јунајтед е противник кој донел славна историја за нашиот клуб. Ќе биде возбудливо“, изјави Пиоли.

„Наша традиција е да добиваме тешки противници во ждребот. Дуелот со Милан е на нивото на Лигата на шампиони. Импресиониран сум од Ибрахимовиќ. Милан е еден од најголемите клубови во светот со голема традиција“, изјави Солскјер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Бамфорд: Џани е како мало дете, има девојка исто луда како него

Многу често фудбалерите на Лидс зборуваат за лудориите на Езгјан Алиоски сега на оваа тема…