Дома Фудбал Италија Пиоли испрати провокација до Алегри и Јувентус

Пиоли испрати провокација до Алегри и Јувентус

Милан славеше со 3-1 против Фросиноне во 14. коло од Серија А и остана во трката за првото место на табелата.

Јовиќ, Пулишиќ и Томори беа стрелци на головите за „росонерите“, а тренерот Стефано Пиоли по натпреварот кажа дека е среќен со резултатот.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Пиоли притоа ги „пецна“ Масимилијано Алегри и останатите во Јувентус пкои често велат дека сакаат пласман во топ-4, а не им е приоритет титулата.

„Оваа победа е тоа што го посакувавме. Мора да се бориме за врвот. Тие кои велат дека не се стремат кон првото место е затоа што не биле таму со години“, кажа Пиоли.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Нов кикс на Баерн, само реми против Фрајбург

Баерн Минхен освои само бод на гостувањето кај Фрајбург (2:2) и со тоа ја продлабочи криза…