Дома Фудбал Италија Пиоли има проблеми во составот пред дербито со Рома

Пиоли има проблеми во составот пред дербито со Рома

Mилан го објави списокот на играчи за натпреваро против Рома и така е потврдено дека за денешниот дуел на „росонерите“ нема на располагање да им бидат Бенасер и Марио Манџукиќ.

Двајцата имаа повреди на мускулите и нема да можат да и помогнат на екипата на тешкото гостување на „Олимпико“. Посебно ќе недостасува Бенасер кој е еден од главните играч и носители на играта.

Манџукиќ се повреди на тренингот пред миланското дерби, а Бенасер во натпреварот против Црвена Звезда од Лигата на Европа. Покрај тоа се најавува и дека Ромањоли ќе биде на клупата, а Фикајо Томори со Кјаер ќе игра во срцето на одбраната.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Големо интервју на Перез – детално ја објаснува идејата за Суперлигата!

Во претходните денови се крена многу прашина откако 12 клубови се решија да формираат ново…