Дома Останати Кошарка НБА Пилотот кој настрада со Коби работел и за Ленард: Многу пати после мене одеше по Коби (ВИДЕО)

Пилотот кој настрада со Коби работел и за Ленард: Многу пати после мене одеше по Коби (ВИДЕО)

Aра Зобајан, пилотот на хеликоптерот кој го изгуби животот заедно со Коби Брајант и уште седум патници соработуваше и со ѕвездата на Лос Анџелес Клиперс, Каваи Ленард.

Ленард истакна дека Ара бил помеѓу најдобрите пилоти.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


„Често летав со него. Одличен човек и еден од најдобрите пилоти. Се уште ми е се нереално. Многу пати ми кажуваше дека после мене оди да го собере Коби. Жал ми е за сите кои настрадаа“.

Исто така тој не е сигурен дали во иднина ќе користи хеликоптер како превозно средство.

„Не можам да зборувам за тоа. Не знам уште. Многу работи се во мојата глава“, изјави Ленард.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Moментот кога Леброн испиша историја во НБА лигата 🎥

Лос Анџелес Лејкерс беше поразен од Денвер изминатата вечер во НБА лигата со 124:114, но о…