Дома Фудбал Пике: Алергичен сум на дрес од Реал Мадрид

Пике: Алергичен сум на дрес од Реал Мадрид

Шпанскиот фудбалер Жерар Пике призна дека сака да ги менува дресовите со своите противници, па дури и со играчите на Реал Мадрид.

Меси неодамна изјави дека не сака прв да го бара дресот на противникот и дека поголемиот број играчи бараат од него да ги разменува дресовите со нив. Но кога Пике е во прашање ситуацијата е нешто поинаква.

Пике призна дека често ги менува дресовите со противничките играчи, дури и кога станува збор за најгоелмиот ривал, Реал Мадрид. Но, откри дека никогаш не го облекол дресот на „кралевите“.

„Менував дрес со играчитен а Реал, но никогаш не го облеков на себе. Алегричен сум на тој дрес“, низ смеа објасни Пике.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Ван Перси го советува Јунајтед: Купете го Кавани, тој е гол машина

Поранешниот напаѓач на Манчестер Јунајтед, Робин Ван Перси кој беше најдобар стрелец на кл…