Дома Македонски спорт Мак фудбал Петковски го доведе Работнички во водство, Хонвед возврати со бомба од 30 метри (видео)

Петковски го доведе Работнички во водство, Хонвед возврати со бомба од 30 метри (видео)

0

Во овие моменти Работнички го игра натпреварот против Хонвед во рамките од квалификациите за Лигата на Европа.

„Романтичарите“ до водство стигнаа со голот на Петар Петковски во 33 минута од натпреварот.

Сепак, Унгарците во финишот од полувремето успеаа да стигнат до изедначувачање и тоа со вистински еврогол Геро Наѓ.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Винари Неготино со нова провокација за соседите од Кавадарци: „Иде воз, иде воз, иде воз“

Вчера, во Неготино се одигра вечното дерби, овој пат во второлигашка конкуренција помеѓу с…