Дома Македонски спорт Мак ракомет Петар Атанасијевиќ прекомандуван од вториот во првиот тим на Еурофарм Пелистер

Петар Атанасијевиќ прекомандуван од вториот во првиот тим на Еурофарм Пелистер


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Репрезентативецот на Македонија, талентираното лево крило Петар Атанасијевиќ е прекомандуван во првиот тим на Еурофарм Пелистер.

Атанасијевиќ по две и пол години поминати во Еурофарм Пелистер 2, по барање на тренерот Ларс Валтер, е прекомандуван во првиот тим. 19-годишниот Петар во својата играчка кариера настапуваше за РК Алушовски, од каде премина во Еурофарм Пелистер 2.

Петар оваа година дебитираше и на Светското првенства, каде ги бранеше боите на македонската репрезентација.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Марко Кизиќ херој: Нексе падна во Битола, Еурофарм Пелистер го избегна Загреб!

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Еурофарм Пелистер предводен …