Дома Македонски спорт Мак баскет Перо Антиќ со 101 тројка во Евролигата!

Перо Антиќ со 101 тројка во Евролигата!

Македонскиот интернационалец, Перо Антиќ синоќа на мечот против Жаилгирис ја постигна својата јубилејна 100-та тројка во евролигашката кариера.


Роналдо плаче за гол, ќе слави ли Србија? - 13 ден ↓↓↓Фенербахче по три кола во Евролигата има максимален ефект, а во третото коло турскиот шампион го победи Жалгирис 82:68.

Перо Антиќ пред овој меч иамше постигнато 98 тројки во евролигашката кариера, а мечот го заврши со три постигнати тројки или вкупно 101 во Евролигата.

Антиќ на теренот мина 11 минути и постигна исто толку поени (3/5 за три), а имаше и по еден скок и украдена топка.

Фенербахче во четвртото коло кое на програмата е в петок ќе го игра градското дерби против Галатасарај.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак баскет

Проверете

Калин Ивановски подобар од Италијанецот Бондиоли за четвртфинале во Мадрид

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Калин Ивановски …