Дома Топ вести Перез и спрема одмзада на Барса за Нејмар!

Перез и спрема одмзада на Барса за Нејмар!

Ливерпул игра фантастично оваа сезона во Премиер лигата, а најдобар поединец во тимот е без сомнеж Филипе Кутињо.

Токму овој Бразилец е главната трансфер цел на Барселона, а медиумите тврдат дека Каталонците веќе работат на трансферот.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Сепак, Каталонците ќе имаат голема конкуренција бидејќи Кутињо е на списокот и на големиот ривал, Реал Мадрид.

Шпанските медумит тврдат дека претседателот на „кралевите“, Флорентино Перез веќе стапил во контакт со агентот на Кутињо. Тоа би било одмазда од страна на „кралевите“ за тоа што Барса пред три години го „украде“ Нејмар пред носот на Перез.

Сепак, евентуалниот трансфер на Бразилецот ќе зависи од тоа дали Меѓународниот спортски суд ќе ја укине казната на Реал за трансфери следното лето.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Изненадување: Манчестер Јунајтед го сака промашувањето на Сити

Манчестер Јунајтед  во јануари сака да донесе квалитетен играч за врска, а рва желба на ра…