Дома Фудбал Останато Пеле до Меси: Ја заслужи наградата со својот талент

Пеле до Меси: Ја заслужи наградата со својот талент

Вчера Лионел Меси ја освои својата седма „Златна топка“ во кариерата, оваа одлука ја подели фудбалската јавност. Добар дел смета дека наградата требаше да ја освои Роберт Левандовски кој заврши како второпласиран.

Ги имаше и оние кои му честитаа на Меси, а меѓу нив беше и легендарниот бразилски фудбалер Пеле.

„Испраќам честитки до Меси. Ја заслужи наградата со својот талент“, порача Пеле.

Ќе потсетиме меси во септември оваа година го сруши рекордот на Пеле од 77 постигнати голови за една јужноамериканска репрезентација.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Реал Мадрид е новиот европски шампион!

Реал Мадрид вечерва во Париз стигна до 14-тата титула европски шампион. Победата ја донесе…