Дома Македонски спорт Мак фудбал Пекол во Ереван, Вардар го одработи првиот тренинг – на 42 степени! (видео)

Пекол во Ереван, Вардар го одработи првиот тренинг – на 42 степени! (видео)

0

Tимот на Вардар утре го игра својот натпревар од квалификациите во Лигата на Европа против ерменскиот, Пјуник.

Натпреварот се игра од 18:00 часот по ерменско време, а 16:00 часот по македонско.

Вардарци веќе пристигнаа во Ереван каде што и го имаа првиот тренинг на стадионот  “Вазген Саргсјан” во навистина неподносливи услови – на 42 целзиусови степени.

Официјален тренинг на Вардар на стадионот "Вазген Саргсјан" во Ереван

Gepostet von FK Vardar am Mittwoch, 11. Juli 2018

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Вардар ќе мора да се „вади“ во Скопје, Конате со среќниот гол обезбеди победа за Пјуник (видео)

Тимот на македонскиот претставник во квалификациите за Лигата на Европа, екипата на Вардар…