Дома Останати Кошарка Пау Гасол се враќа во Барселона!

Пау Гасол се враќа во Барселона!


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Кошаркарската легенда Пау Гасол ќе се врати во редовите на Барселона од каде што во 2000 година премина во НБА лигата.

40 годишниот ццентар ќе пристигне на потпис наредната недела и ќе добие договор до крајот на сезоната.

Се очекува Гасол да биде искусно засилување за клучниот дел од сезоната, иако нема да биде стандарден сигурно ќе биде од огромна помиш.

Гасол скоро неговата цела дводецениска кариера игра во најсилната коашркарска лига и освои две титули во НБА, шест пати беше во Ол Стар тимот, а освои и бројни останати признанија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Антиќ се појави на дербито помеѓу Звезда и Партизан, „Делиите“ го поздравија со силни овации 🎥

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Неодамна Перо Антиќ беше критикуван од макед…