Дома Фудбал Останато Паргвајците го „испотепаа“ „бисерот“ на Реал ама не му ја одземаа топката (ВИДЕО)

Паргвајците го „испотепаа“ „бисерот“ на Реал ама не му ја одземаа топката (ВИДЕО)

Taкефуша Кубо во минатото беше член на Ла Масија, меѓутоа Барселона дозволи тој да замине и да се врати во неговата татковина, ова лето Кубо потпиша за Реал Мадрид.

Кубо има само 18 години и Реал со цел да собира искуство го испрати на позајмица во Мајорка.

Денес тој беше дел од пријателскиот натпревар во кој Јапонија победи против Паргвај со 2:0. Во еден момент од овој натпревар Кубо покажа дека не е лесно да му се одземе топката.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Ван Перси го советува Јунајтед: Купете го Кавани, тој е гол машина

Поранешниот напаѓач на Манчестер Јунајтед, Робин Ван Перси кој беше најдобар стрелец на кл…