Дома Топ вести Паратичи „краде“ двајца фудбалери пред носот на Јувентус

Паратичи „краде“ двајца фудбалери пред носот на Јувентус

Спортскиот директор на Тотенхем, Фабио Паратичи сака да му ја замрси работата на својот бивши клуб Јувентус.

Имено, Паратичи сака уште во зимскиот преоден рок да договори две големи трансфер желби на „старата дама“.

Се тврди дека Паратичи веќе работи на трансферите на Душан Влаховиќ од Фиорентина и Орелиан Чуамени од Монако.

Двајцата фудбалери се најголеми желби на Јувентус и сака да ги донесе следното лето во Торино.

Паратичи ќе направи се што е во негова моќ за да ги донесе двајцата фидбалери во Лондон, а наводно добил доволно буџет од претседателот Даниел Леви.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Рангник ја носи ѕвездата на Лајпциг на „Олд Трафорд

Манчестер Јунајтед покажува сериозен интерес за напаѓачот на Лајпциг, Кристофер Нкунку, пр…