Дома Фудбал Италија Паоло Малдини во „Улицата на славните“

Паоло Малдини во „Улицата на славните“

0

Легендата на Милан и италијанскиот фудбал, Паоло Малдини доби уште една големо признание.

Имено, Малдини доби свое место во „Улицата на славните“ во Италијанскиот олимписки комитет во Рим.

„За мене е голема чест да бидам во Улицата на славните. Благодарам за ова големо признание“, изјави Малдини.

„Само да ги видиш неговите испеси ќе се наежиш. Малдини е чест и гордост на целиот италијански спорт“, изјавија од Италијанскиот комитет.


Следете го Sportski.mk и на


Како што е познато, Малдини има повеќе од 1000 официјални натпревари во дресовите на Милан и Италија. Седум пати го освојуваше Скудетото и дури 5 пати Лигата на шампиони, меѓу другото.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Мајкл Овен го прогнозира точниот резултат на најголемиот натпревар на Островот

Утре во 17:00 часот на „Енфилд“ се игра најголемото англиско дерби помеѓу Ливерпул и Манче…