Дома Македонски спорт Пандев не запира: Елегантен дриблинг, па шут за нов гол! (ВИДЕО)

Пандев не запира: Елегантен дриблинг, па шут за нов гол! (ВИДЕО)

Македонскиот капитен Горан Пандев игра во одлична форма по рестартот на сезоната и денес постигна нов гол во дресот на Џенова.

Пандев во денешниот натпревар против СПАЛ го постигна неговиот деветти гол во сезоната. И при овој потег Пандев ја покажа својата елеганција со мајсторскиот потег со кој се ослободи од противничкиот играч.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Реал ќе го стави ПСЖ пред „свршен чин“ за Мбапе

Не е тајна дека ѕвездата на ПСЖ, Килијан Мбапе ќе биде примарна трансфер цел на Реал Мадри…