Дома Фудбал Италија Пандев му честиташе на Интер за освоеното Скудето 📸

Пандев му честиташе на Интер за освоеното Скудето 📸

Вчера Интер и математички ја обезбеди титулата во Серија А откако Аталанта не го победи Сасиоло.

За „нероаѕурите“ ова ќе биде 19-та шампионска титула во историјата. Македонскиот капитен Горан Пандев не заборави да му честита на својот поранешен тим на освоеното Скудето.

Ова е прво Скудето за Интер после 2010 година кога и Пандев беше дел од „нероаѕурите“. Во таа сезона Интер предводен од Жозе Мурињо освои триплета (Серија А, Копа Италија, Лига на шампиони).

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Џеко: Рома не можеше да добие подобар тренер од Мурињо

Напаѓачот на Рома, Един Џеко откри дека е среќен поради доаѓањето на Жозе Мурињо на кормил…