Дома Македонски спорт Пандев во тимот на колото во Серија А! (ФОТО)

Пандев во тимот на колото во Серија А! (ФОТО)

Maкедонскиот капитен Горан Пандев е вистински лидер на Џенова и ако овој клуб избори опстанок тогаш Пандев ќе биде еден од најзаслужните.

Во изминатото коло Пандев во победата против СПАЛ од 2:0 го постигна неговиот деветти гол сезонава. Освен што постигна гол Пандев беше и најдобар играч на теренот.

Поради таквата игра според сајтот „Инфогол“ тој се најде во тимот на 32. коло во Серија А.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Урнебесно: Иско во борба сам со себе да ја стигне топката 🎥

Иско е миленик на Зинедин Зидан и веројатно тоа е главната причина зошто е се уште член на…