Дома Останати ОФИЦИЈАЛНО: Се случи тоа од што најмногу стравуваше Хрватска

ОФИЦИЈАЛНО: Се случи тоа од што најмногу стравуваше Хрватска

0

Хрватскиот ракометар, Домагој Дувњак го заврши својот настап на претстојното ЕП во својата земја.

Репрезентативецот се повреди на синоќешниот меч против Србија во рамки на првото коло од групата А.

Денес и официјално резултатите од лекарските прегледи покажаа дека Червар на својот пулен нема да може да смета до крајот на шампионатот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе An. V.
Load More In Останати

Проверете

Со какви техники располагаат светските ракометни ѕвезди! (Фото)

Тимур Дибиров на својот инстаграм профил постираше несекојдневна фотографија. Како играчит…