Дома Топ вести Официјално: Јулијан Дракслер има нов клуб

Официјално: Јулијан Дракслер има нов клуб


Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓


Во последниот ден од преодниот рок во ПСЖ се посветени на играчите на кои не сметаат, па така си замина и Јулијан Дракслер.

Гермнецот во овој последен ден од преодниот рок се пресели во Португалија, во тимот на Бенфика каде што ќе игра како позајмен фудбалер. Дракслер го напушта „Паркот на Принцовите“ после пет години.

Некогаш големиот талент на германскиот фудбал во главниот град на Франција пристигна како големо засилување, но никогаш не ги оправда очекувањата во целост.

Одигра Дракслер скоро 200 натпревари во дресот на ПСЖ, меѓутоа во последните години неговата минутажа забележа драстичен пад.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Реал спреми 100 милиони за Лаутаро

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ Приоритет на Реал Мадрид во летниот …