Дома Фудбал Италија Официјално: Фонсека е нов тренер на Рома

Официјално: Фонсека е нов тренер на Рома

Тоа што се најавуваше изминатите денови денес доби и официјална потврда – Паоло Фонсека е нов тренер на Рома.

46-годишниот тренер на клупата на „римската волчица“ ќе седне како замена за искусниот Клаудио Раниери, кој беше привремено решение после отказот на Ди Франческо.

Португалскиот стратег одлучи да го напушти Шахтјор и да ја прифати понудата од Рома и денес стави потпис на двегодишен договор со „волчицата“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Вонредна ситуација за „Ел Класико“: Над 3.000 полицајци и специјалци ќе го обезбедуваат мечот

Првото „Ел Класико“ оваа сезона беше одложен поради протестите во Барселона, па конечно на…