Дома Фудбал Италија Официјално: Тијаго Мота повеќе не е тренер на Болоња

Официјално: Тијаго Мота повеќе не е тренер на Болоња

Болоња денеска потврди дека Тијаго Мота идната сезона нема да го води клубот.

Мота направи историски успех со Болоња и на овој тим му обезбеди историски настап во Лигата на шампионите, но работата сега ќе ја препушти на некој друг.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Во краткото соопштение Болоња потврди дека разделбата доаѓа по барање на Мота кој како што стојат работите наскоро ќе биде промовиран на клупата на Јувентус како наследник на Масимилијано Алегри.

„Ми беше чест што во изминатите две години соработував со победник како Тијаго“, изјави првиот човек на Болоња, Џои Сапуто.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Реал експресно најде замена, во Мадрид доаѓа најталентираниот дефанзивец во Европа

Примарна трансфер цел на Реал Мадрид ова лето ќе биде централниот дефанзивец на француски …