Дома Македонски спорт Официјално: Ростов го испрати Тошевски на позајмица

Официјално: Ростов го испрати Тошевски на позајмица

Младинскиот репрезентативец на Македонија, Давид Тошевски сезоната ќе ја доигра во дресот на Тамбов.

Тамбов е последнопласираниот тим во руското првенство. Тошевски е поранешен член на Работнички и ги помина сите национални селекции од 17 до 21 година. Минатото лето тој потпиша договор со Ростов на пет години и во овој тим собра шест настапи на кои не постигна гол.

Од продажбата на Тошевски Работнички заработи еден милион евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Реал Мадрид спрема понуда за Салах

Мохамед Салах во последно време констатно се поврзува со заминување од Ливерпул. Египќанец…