Дома Топ вести Официјално: Роналдо останува „крал“ до 2021

Официјално: Роналдо останува „крал“ до 2021

Кристиано Роналдо го продолжил договорот со Реал Мадрид до 2021, пренесоа шпанските медиуми.

Најдобриот играч и стрелец на Рeал, Кристиано Роналдо, денес ќе го стави својот потпис на новиот договор.


Србија прв тест за "големиот" најскап фаворит! Холандија во проблеми! ↓↓↓


Претходниот договор на Роналдо со Реал имаше важност до 2018 година. Португалецот 2021 година ќе има полни 36 години.

„Во понеделник ќе биде организирано потпишувањето на договорот на Кристиано Роналдо во претседателската ложа“, објави Реал во кусо соопштение на својата интернет страница.

Роналдо од Манчестер Јунајтед пристигна во Реал во 2009 година, тој со „кралскиот“ клуб има две титули во Лигата на шампионите и само една во шпанското првенство.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Селекторот на Белгија соопшти добри вести за навивачите

Селекторот на белгиската репрезентација Доменико Тедеско вечерва изјави дека бекот Том Мен…