Дома Фудбал Останато Официјално: Реал Сосиедад и Манчестер Јунајтед ќе играат на стадионот на Јувентус

Официјално: Реал Сосиедад и Манчестер Јунајтед ќе играат на стадионот на Јувентус


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Во Шпанија не попуштија, Реал Сосиедад и Манчестер Јунајтед ќе играат во Италија.

Стадионот на Јувентус ќе биде местото каде што двете екипи ќе ги одмерат силите на 18. февруари. Баскиотскиот клуб ќе ја има улогата на домаќин.

Причината што Јунајтед не може да гостува во Шпанија се строгите правила оваа земја како и во уште неколку кои важат за поединци од Велика Британија.

Реваншот од овој натпревар се игра седум дена подоцна на „Олд Трафорд“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Избран идеалниот тим и најдобриот играч во Лига Европа 📸

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Со финалето во сред…