Дома Топ вести Официјално: Реал Мадрид потврди кој број ќе го носи Азар во новата сезона

Официјално: Реал Мадрид потврди кој број ќе го носи Азар во новата сезона

Реал Мадрид денес објави кој број ќе го носи Еден Азар.

Белгискиот репрезентативец како големо засилување ова лето од Челзи пристигна во Реал Мадрид.

Иако на припремните натпревари го користеше дресот со број 55 во официјалните натпревари ќе го носи дресот со број седум кој долги години во Реал го носеше Кристиано Роналдо.

Азар во Челзи носеше „десетка“, но тој број во Реал му припаѓа на Лука Модриќ. Хамес Родригез го доби дресот со број 16, а Мариано Диаз се префрли на 24.

Целиот список со броеви можете да го погледнете на официјалната страна на Реал Мадрид – тука.

 

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

ТРАНСФЕРИ ВО ЖИВО: Ериксен на пат за Милано, Реал купи нов Бразилец, Гвардиола заминува

Зимскиот трансфер пазар влегува во самата завршмница, а нашата редакција и денес навремено…