Дома Останати Официјално: „ПЕС“ оди во историјата, доаѓа – „еФудбал“!

Официјално: „ПЕС“ оди во историјата, доаѓа – „еФудбал“!

„ПЕС“ и официјално оди во историјата, играта која толку време не држеше пред екраните ќе се преименува во „еФудбал“.

Оваа одлука сигурно е изненадувачка за многумина, но „Конами“ ја брани со ппромена на содржината на играта. Тие најавуваат подобрување на визуелните ефекти и перформанси.

Она што е интересно што оваа игра ќе биде достапна за повеќе платформи како: „PS5“, „PS4“, „Xbox Series X|S“, „Xbox One“, „Windows“, „Ios“ и „Android“, но тоа нема веднаш да се случи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

12 годишно девојче освои медал во Токио

Историски момент видовме денес во Токио. Јапонката Кокона Хираки која се натпреварува во с…