Дома Македонски спорт Мак фудбал ОФИЦИЈАЛНО: Одложен натпреварот Македонија – Косово!

ОФИЦИЈАЛНО: Одложен натпреварот Македонија – Косово!

Состанокот на УЕФА трае, но неколку точки веќе се решени.

Одложено е Европското првенство и ќе се игра летото 2021 од 11. јуни до 11. јули. Решено беше и што со баражите меѓу кои е и натпреварот помеѓу Македонија и Косово кој требаше да се игра на 26. март.

Натпреварот е одложен, засега датумот не е потврден, но се најавува дека тие натпревари ќе се играат наредниот март.

УЕФА има предлог националните шампионати да завршат на 28. Јуни, а финалето во Лигата на шампионите да се игра на 30. јуни.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Јувентус го продава Роналдо: Ова се можните дестинации

Италијанските медиуми лансираа вистинска „бомба“ и тврдат дека Кристиано Роналдо на крајот…