Дома Топ вести Официјално: Милан потврди два големи трансфери – Лаксалт и Кастиљехо се „росонери“

Официјално: Милан потврди два големи трансфери – Лаксалт и Кастиљехо се „росонери“

0

Како и што се очекуваше, италијанскиот гигант Милан денес официјално ги потврди трансферит на Диего Лаксалт и Саму Кастиљехо.

Лаксалт доаѓа од Џенова во трансфер вреден 18 милиони евра. Џенова трабаше да му плати на „росонерите“ 11 милиони евра за Лападула, па Милан ќе додаде 3 милиони евра веднаш, плус 4 во име на бонсу. Уругваецот потпис 4-годишен договор и ќе го носи дресот со број 93.

23-годишниот Саму Кастиљехо доаѓа од Виљареал во трампа за Карлос Бака плус 18 милиони евра. Шпанецот потпиша 4-годишен договор и ќе го носи дресот со број 7.

Милан потврди дека со овие два трансфери го завршил преодниот рок.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Готово: Унаи Емери го добива посакуваното засилување!

Англиските медиуми пренесуваат дека играчот на Барселона, Денис Саурез е на чекор од транс…