Дома Фудбал Репрезентации Официјално: Мартинез нов селектор на Португалците!

Официјално: Мартинез нов селектор на Португалците!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Роберто Мартинез е нов селектор на Португалија!

Веста која беше најавена пред неколку дена, денес доби и официјална потврда.

Фернандо Сантос доби отказ по елиминацијата од Мароко на Светското првенство во Катар, а Роберто Мартинез ја напушти Белгија откако беше елиминиран од групната фаза.

Шпанецот веднаш доби понуда од Португалија која одлучи и да ја прифати.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Нов проблем за Анчелоти пред полуфиналето

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Постои голема вероја…