Дома Останати Кошарка НБА Официјално: Марк Гасол повеќе не е кошаркар на Мемфис

Официјално: Марк Гасол повеќе не е кошаркар на Мемфис

Марк Гасол и официјално е слободен играч.

Трикратниот освојувач на НБА прстенот како и неговиот брат Пау после НБА епизодата ќе се врати во Шпанија.

Помладиот од браќата Гасол најголем дел од кариерата во најсилната НБА лига помина во Мемфис.

Минатата сезона ја помина на позајмица во Лејкерси, сезонава се врати Мемфис кој потоа го отпушти. Можеби се очекуваше да се врати во Барселона како неговиот постар брат, но тој кариерата најверојатно ќе продолжи во Баскет Џирона, клуб кој го основаше во 2014 и каде што е претседател.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

И третиот од браќата Бол ќе игра во НБА!

Лианџело Бол и официјално стана нов кошаркар на Шарлот Хорнетс. Тој потпиша двоен договор …