Дома Фудбал Англија Официјално: Легендарниот Марк Нобл се враќа во Вест Хем

Официјално: Легендарниот Марк Нобл се враќа во Вест Хем

Поранешниот англиски фудбалер и легенда на Вест Хем Марк Нобл се враќа во овој клуб и тоа како спортски директор.

Половина година после завршувањето на играчката кариера Нобл ќе се врати во фудбалот во поинаква улога. Како што потврди Вест Хем Нобл од јануари 2023 година ќе работи со Дејвид Мојс во улогата на спортски директор.

„Легендата на клубот, Марк Нобл и официјално ќе започне со работа на 2. јануари 2023 година. Ќе работи како поддршка на тренерот Дејвид Мојс и бордот директори на клубот“, соопшти клубот.

Нобл одигра 550 натпревари во текот на 18 години во првиот тим на „Чеканите“, уште шест натпревар играше во младинските категории.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Претседателот на Интер лут на тренерот Инзаги

Притисокот врз тренерот на Интер, Симоне Инзаги се повеќе се зголемува после серијата на л…