Дома Македонски спорт Мак баскет Официјално: КФСМ прогласи крај на сезоната, нема шампион, нема испаѓање, две екипи влегуваат во првата лига!

Официјално: КФСМ прогласи крај на сезоната, нема шампион, нема испаѓање, две екипи влегуваат во првата лига!

Подолго време МЗТ Скопје се обидуваше да го „истера“ своето и сезоната во мак да продолжи или пак тие да бидат прогласени за шампиони, сепак од тоа ништо не се случи.

Денес од Кошаркарската федерација се огласија со соопштение потпишно од претседателот Перо Антиќ во кое се потврдува дека сезоната во македонската прва лига е завршена.

Со гласање било донесена одлука да нема шампион и да нема испаѓање во понизок ранг. Доддека пак од втората лига две екипи ќе се промовираат како прволигаши во наредната сезона.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак баскет

Проверете

Милан и Реал Мадрид преговараат за четворица фудбалери

Милан и оваа сезона не ги исполни очекувањата и се бори за излез во Европа, па сака значит…