Дома Македонски спорт Мак ракомет Официјално: Игор Котевски нов тренер на Металург

Официјално: Игор Котевски нов тренер на Металург

Тимот на Металург потврди дека Игор Котевски е новиот тренер на клубот.

Вакво нешто се најавуваше во претходните денови, а вчера вечерта доби и официјална потврда. Преземањето на првиот тим на Металург за Котевски значи враќање во Автокоманда затоа што претходно го водеше Металург 2.

Котевски во клубот доаѓа на местото на Иван Марковски кој неодамна си замина.

Фото: РК Металург

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Големо засилување во Битола: Пешевски потпиша за Еурофарм Пелистер!

РК Еурофарм Пелистер е посилен за уште еден репрезентативец на Македонија. Од сезоната 202…