Дома Македонски спорт Официјално: Енис Фазлагиќ нов играч на Висла Краков

Официјално: Енис Фазлагиќ нов играч на Висла Краков

Kaпитенот на младинската репрезентација на Македонија, Енис Фазлагиќ е нов играч на Висла Краков.

Фазлагиќ досега беше дел од Жилина прави трансфер во еден од најсилните полски клубови и за него ова сигурно е чекор напред во кариерата.

Со Висла Фазлагиќ потпиша договор на 4.5 години, до 2026 година. Вредноста на овој трансфер изнесува 500.000 евра. Процент од трансферот на Фазлагиќ ќе добие и екипата на Шкендија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Де Јонг го одбил Манчестер Јунајтед – сака да игра во Лигата на шампионите

Новиот тренер на Манчестер јунајтед, Ерик Тен Хаг пред себе ма тешка задача да го врати ти…