Дома Топ вести Официјално: „Ел Класико“ одложено!

Официјално: „Ел Класико“ одложено!

Она што се најавуваше сега е официјално потврдено – Ел Класико е одложено!

Натпреварот на двата шпански гигант е одложен поради хаосот во Каталонија. Во Каталонија овие денови има големи протести поради одлуката на судот во Мадрид да ги осуди на затворски казни организаторите на референдумот во Каталонија.

Постоеа неколку опции, меѓутоа на крајот е одлучено натпреварот да биде одложен.

Датумот за одигрувањето на овој натпревар ќе биде познат во понеделник (21-ви октомври). Засега како можен термин се шпекулира за 18-ти декември.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Милан мисли на иднината – го „блиндира“ младиот дефанзивец

Милан денес официјално соопшти дека го продолжил договорот со младиот дефанзивец Матео Габ…