Дома Останати Ракомет Официјално: Брестовац повеќе не е селектор на ракометната репрезентација

Официјално: Брестовац повеќе не е селектор на ракометната репрезентација

Данило Брестовац повеќе не е селектор на ракометната репрезентација на Македонија.

Ова денеска го потврди РФМ од каде соопштија дека е постигнат взаемен договор помеѓу двете страни и со тоа Брестовац го напушта кормилото.

Данило Брестовац ја извршуваше оваа функција во период јуни 2019 – јануари 2021 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Варан на лето се сели во Манчестер

Рафаел Варан може да го напушти Реал Мадрид на крајот на сезоната и да се пресели во Манче…