Дома Фудбал Италија Официјално: Алекс Сандро верен на „старата дама“ до 2023 година!

Официјално: Алекс Сандро верен на „старата дама“ до 2023 година!

Иако веќе подолго време се шпекулираше со негово заминување од Јувентус, Алекс Сандро денес стави потпис на нов договор.

Со новиот договор Алекс Сандро се обврза на верност кој „старата дама“ до 2023 година и доби значително зголемување на платата.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Бразилецот пристигна во Јувентус во 2016 година од Порто за 26 милиони евра и во меѓувреме се етаблираше во еден од најдобрите леви бекови во светот.

Минатото лето беше на излезна врата, но Јувентус реши да ги одбие сите понуди и го задржа Алекс Сандро во своите редови, а денес Бразилецот стави потпис на нов договор до 2023 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Официјално: Пјер-Емерик Обамејанг ќе игра во Саудиска Арабија

Екипата на Ал Кадсија на својата официјална веб-страница објави дека потпиша договор со на…