Дома Фудбал Англија Официјални состави: Тухел изненади, Солскјер очекувано!

Официјални состави: Тухел изненади, Солскјер очекувано!

0

Вечерва на „Театарот на соништата“ ќе се одигра еден од најинтересните четвртфинални дуели во Лигата на шампиони помеѓу Манчестер Јунајтед и ПСЖ.

Веќе се познати и официјалните состави со кои ќе истрчаат двата тима. Што се однесува со Солскјер, тој ќе игра со стандардниот тим кој му донесе успех во претходните натпревари.

Тухел поради многуте повреди во тимот мораше да комбинира, па во средниот ред ќе играат принудно дефанзивците Маркињос и Дани Алвеш. Добра вест е што се врати Марко Верати.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Јаховиќ направи глупост и заработи црвен картон против Фенербахче (ВИДЕО)

Македонскиот напаѓач од редовите на Коњаспор Адис Јаховиќ направи несфатлив потег во натпр…