Дома Фудбал Официјални состави: Куман со Гризман го напаѓа Атлетико

Официјални состави: Куман со Гризман го напаѓа Атлетико

Во дербито на колото во шпанската Ла Лига вечерва ќе играат Атлетико Мадрид и Барселона.

И Куман и Симеоне пред овој натпревар имаа проблеми со составот, па мораа да комбинираат, за Куман најголем проблем беше што не може да смета на Бускетс. Стратегот на Барселона се реши за формација 4-2-3-1, додека Симеоне стартува со 4-4-2.

БАРСЕЛОНА: Тер Штеген –  Алба, Ленгле, Пике, Роберто – Де Јонг, Пјаниќ – Педри, Меси, Дембеле – Гризман

АТЛЕТИКО: Облак – Трипиер, Савиќ, Хименез, Хермосо – Љоренте, Коке, Саул Нигез, Караско -Кореа, Жоа Феликс

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Проблем за Милан, се повреди еден од најсигуруните во одбраната

Mилан вчера после пресврт славеше против Селтик во Лига Европа и така го обезбеди пласмано…