Дома Фудбал Лига на шампиони Официјални состави: Кавани против Нејмар и Мбапе

Официјални состави: Кавани против Нејмар и Мбапе

Дербито на вечерта во Лигата на шампиони се игра на „Олд Трафорд“ каде Манчестер Јунајтед го пречекува Пари Сент Жермен.

Веќе се познати стартните постави, а нападот на Манчестер Јунајтед го предводи поранешниот играч на ПСЖ, Едисон Кавани.

Манчестер Јунајтед: Де Геа, Ван Бисака, Линделоф, Мегваер, Телеш, Мектомини, Фред,Фернандеш, Рашфорд, Марсијал, Кавани.

ПСЖ: Навас, Флоренци, Маркињос,Диаоло, Кимпембе, Верати, Данило, Паредес, Нејмар, Мбапе, Кин.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Снимка од друг агол: Дали Меси беше престрого исклучен? 🎥

После 753 натпревари Меси вчера го доби првиот црвен картон во дресот на Барселона. Меси п…