Дома Топ вести Откриена главната трансфер цел на Милан!

Откриена главната трансфер цел на Милан!

0

Раководството на Милан сака значително да го засили тимот во зимскиот преоден рок, а италијанските медиуми ја открија главната трансфер цел на „росонерите“.

Милан веќе го договори бразилскиот талент Пакета, работи на трансферот на Ибрахимовиќ, но Леонардо сака да донесе и едно големо засилување во средниот ред.

Новиот директор Газидис работи на трансферот на Арон Рамзи, но Велшанецот би требало да пристигне на лето како слободен агент. Поради тоа главна цел во зимскиот преоден рок е Леандро Паредес.

Аргентинскиот репрезентативец е означен како идеален наследник на Биглиа и Милан веќе остварил контакт со неговите агенти.


Следете го Sportski.mk и на


Паредес иснистира да се врати во Италија и веќе му кажал ДА на Милан, но проблем е Зенит кој за неговата слобода бара 35 милиони евра. Меѓутоа, Леонардо ќе се обиде набрзо да постигне договор со рускиот клуб за плаќање на трансферот на повеќе рати.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Олимпијакос му приреди шок на Милан во Пиреа – го елиминираше уште во групната фаза од ЛЕ! (ВИДЕО)

Вечерва беа одиграни и последните натпревари од групната фаза во Лигата на Европа. Најголе…